Haluan ensiksi toivottaa WNYC:n ja Barösund Runtin jäsenille ja ystäville menestyksekästä vuotta 2020. Katse on nyt kohti seuraavaa Barösund Runt-kisaa joka on samalla 5-vuotis juhlapurjehdus joka purjehditaan 1.8.2020. Toivotan sinut tervetulleeksi.

Seuraavana vuonna juhlimme myös seuran 5-vuotista taivalta. Tämä tapahtuu toukokuussa 2021.

Ohessa kuva atlanttipurjehdukselta ARC 2019 jossa meitä oli 8 kaverusta s/y Biancolla joka on Dufour 52 GL. Maalintulo oli Saint Lucialla sopivasti Lucian päivänä 13.12.2019. Purjekdus kesti runsaat 19 päivää. Haluan myös onnitella aktiivista Barösund Runt osallistujaa Markus Renlundia joka Another Brick purrellaan tuli sijalle 4 cruising luokassa mikä on todella hieno saavutus satojen veneiden joukossa.

Kuvassa vasemmalta seuramme ekonomi Patrik Hertsberg, kommodori Magnus Vaenerberg ja vaalikomitean puheenjohtaja Fredrik Lindberg.

Terveisin

Magnus Vaenerberg