Results 2021        
Overall  results        
           
Placering Skeppare Klubb Båtensnamn Segelnummer Måltid
Sijoitus Kippari Seura Veneen nimi Purjenumero Maalissa
1 Magnus Forsen ESF Sabrina FIN 920 14:48:42
2 Oliver Hartas NJK Fiksu Keksi FIN 9 14:54:33
3 Marko Dahlberg Näsijärven Purjehdusseura  Decens FIN-196 14:57:25
4 Sami Jakonen ESS Ione 872 14:59:31
5 Antti Kokkala TPS Raja FIN-190 14:59:55
6 Rikard Bjurström N None FIN 111 15:04:04
7 Niko Salomaa TPS Niko Salomaa FIN-173 15:04:13
8 Niklas Wärnhjelm ESF Zeieten FIN 40400 15:08:33
9 Kenneth Karlemo Esf Trassel 572 15:11:16
10 Magnus Vaenerberg NJK/WNYC Doris FIN 12007 15:11:17
11 Niklas Evers ESS s/y Tove 2342 15:12:38
12 Henri Lindholm Hsk Eos Fin-9595 15:13:36
13 Andrej Svensson ESS Raindance Maggie 12085 15:13:38
14 Lauri Lundström BS Xaviar FIN 9913 15:18:42
15 Berndt Köhring ESF Cirrus FIN-10538 15:19:31
16 Jussi Ahlström NJK Victory VII FIN-189 15:21:06
17 Mats Wagner KVP Luna 2 FIN-4178 15:29:28
18 Ati Norrgård NJK Mia-Sofia FIN-1835 15:29:47
19 Crie Therman-Londen NJK Maremoiselle FIN 5674 15:31:08
20 Samuli Pietarinen KVP Solmar FIN-218 15:44:55
21 Thomas von Troil Esbo Segelförening RUM ’N’ COKE FIN 5626 16:40:04
  Robin Jolly NJK Pussy Galore 460 DNF
  Arttu Korpela TPS Häpi FIN-116 DNS
  Pauli Immonen TPS Wind 18 FIN 166 DNS
  Veikko Martin Näsijärven Purjehdusseura All Elements FIN-95 DNS
  Roope Heikkilä KoPu Camomilla FIN-6573 DNS
  Caspian Björkstam HSF Spiggen 7648 DNS
  Wille Walden KoPu Tärnan fin-570 DNS
  Markus Renlund  ESF Another Brick  11932 DNS
  Kurt Westerlund  WNYC Gladan  FIN 32 DNS
           
           
Klass          
Luokka 2.4mR        
Placering Skeppare Klubb Båtensnamn Segelnummer Måltid
Sijoitus Kippari Seura Veneen nimi Purjenumero Maalissa
1 Marko Dahlberg Näsijärven Purjehdusseura  Decens FIN-196 14:57:25
2 Antti Kokkala TPS Raja FIN-190 14:59:55
3 Rikard Bjurström N None FIN 111 15:04:04
4 Niko Salomaa TPS Niko Salomaa FIN-173 15:04:13
5 Jussi Ahlström NJK Victory VII FIN-189 15:21:06
  Arttu Korpela TPS Häpi FIN-116 DNS
  Pauli Immonen TPS Wind 18 FIN 166 DNS
  Veikko Martin Näsijärven Purjehdusseura All Elements FIN-95 DNS
           
Klass          
Luokka H        
Placering Skeppare Klubb Båtensnamn Segelnummer Måltid
Sijoitus Kippari Seura Veneen nimi Purjenumero Maalissa
1 Oliver Hartas NJK Fiksu Keksi FIN 9 14:54:33
2 Sami Jakonen ESS Ione 872 14:59:31
3 Kenneth Karlemo Esf Trassel 572 15:11:16
4 Samuli Pietarinen KVP Solmar FIN-218 15:44:55
  Robin Jolly NJK Pussy Galore 460 DNF
  Wille Walden KoPu Tärnan fin-570 DNS
           
           
Klass          
Luokka FR <0,9000        
Placering Skeppare Klubb Båtensnamn Segelnummer Måltid
Sijoitus Kippari Seura Veneen nimi Purjenumero Maalissa
1 Magnus Forsen ESF Sabrina FIN 920 14:48:42
2 Niklas Evers ESS s/y Tove 2342 15:12:38
  Roope Heikkilä KoPu Camomilla FIN-6573 DNS
  Caspian Björkstam HSF Spiggen 7648 DNS
  Kurt Westerlund  WNYC Gladan  FIN 32 DNS
           
           
Klass          
Luokka FR >0,9000        
Placering Skeppare Klubb Båtensnamn Segelnummer Måltid
Sijoitus Kippari Seura Veneen nimi Purjenumero Maalissa
1 Niklas Wärnhjelm ESF Zeieten FIN 40400 15:08:33
2 Magnus Vaenerberg NJK/WNYC Doris FIN 12007 15:11:17
3 Henri Lindholm Hsk Eos Fin-9595 15:13:36
4 Andrej Svensson ESS Raindance Maggie 12085 15:13:38
5 Lauri Lundström BS Xaviar FIN 9913 15:18:42
6 Mats Wagner KVP Luna 2 FIN-4178 15:29:28
7 Ati Norrgård NJK Mia-Sofia FIN-1835 15:29:47
8 Thomas von Troil Esbo Segelförening RUM ’N’ COKE FIN 5626 16:40:04
  Markus Renlund  ESF Another Brick  11932 DNS
           
           
Klass          
Luokka Family        
Placering Skeppare Klubb Båtensnamn Segelnummer Måltid
Sijoitus Kippari Seura Veneen nimi Purjenumero Maalissa
1 Berndt Köhring ESF Cirrus FIN-10538 15:19:31
2 Crie Therman-Londen NJK Maremoiselle FIN 5674 15:31:08
           
           
Utanför tävlingen        
  Thomas Johanson Wasa Segelförening Miramare 10146 15:20:01